Geriatrický program pro psy a kočky


Minimálně 2 krát ročně by mělo být starší zvíře preventivně vyšetřeno. U psů je doporučeno geriatrické vyšetření od věku 8 let, u velkých plemen psů již od 5 let a u koček od 8-9 let.  

Toto vyšetření lze samozřejmě provést  u zvířat v jakémkoli věku.

Během vyšetření se pacient důkladně klinicky vyšetří. Odebere se krev k laboratornímu vyšetření. Mezitím se provede sonografické vyšetření dutiny břišní, případně i rentgen hrudníku.

Vyšetřením se může včas odhalit  skrytě probíhající onemocnění jater, ledvin, hormonální porucha (hypotyreoza, cukrovka), srdeční selhávání, nádorové onemocnění a jiné zdravotní problémy. Pokud se včas začnou podávat léky, upraví se krmení či se problém řeší chirurgicky, Vašemu zvířeti se výrazně zkvalitní a prodlouží život.


V rámci preventivního vyšetření starších psů a koček Vám aktuálně nabízíme tyto "balíčky":


1. základní klinické vyšetření, sonografické vyšetření břicha, laboratorní rozbor krve a moči - 800,-Kč


2. základní klinické vyšetření, sonografické vyšetření břicha, laboratorní rozbor krve a moči, rentgen hrudníku – 1.150,-Kč


3. základní klinické vyšetření, sonografické vyšetření břicha, laboratorní rozbor krve a moči, rentgen hrudníku, změření  hladiny tyroxinu (hormon štítné žlázy)  - 1.500,-Kč


Na vyšetření je potřeba se předem objednat (telefonicky, emailem) a přinést  vzorek moči (2-3ml).

Výsledky vyšetření a následná doporučení Vám budou sdělena do 30 minut, hladina tyroxinu pak následující pracovní den.

V ceně balíčků nejsou zahrnuta doplňková vyšetření jako např. vyšetření trusu, cytologické (mikroskopické) vyšetření, rozšířené laboratorní vyšetření, EKG.

V návaznosti na geriatrické vyšetření Vám pak bude poskytnuta 10% sleva na další doporučené ošetření (chirurgie, odstranění zubního kamene,…)