Preventivní a geriatrický program pro psy a kočky

Minimálně 2 krát ročně by mělo být starší zvíře preventivně vyšetřeno. U psů je doporučeno geriatrické vyšetření od věku 8 let, u velkých plemen psů již od 6 let a u koček od 8-9 let.

Toto vyšetření lze provést samozřejmě u zvířat v jakémkoli věku.

Během vyšetření se pacient důkladně celkově klinicky vyšetří včetně kontroly hmotnosti. Dále se odebere krev k hematologickému a biochemickému rozboru, vyšetří se moč. Mezitím se provede sonografické vyšetření dutiny břišní, případně rentgen hrudníku.

Vyšetřením se může včas odhalit skrytě probíhající onemocnění jater, ledvin, hormonální poruchy (hypotyreóza, cukrovka), srdeční selhávání, plicní onemocnění, nádorová onemocnění a jiné zdravotní problémy. Pokud se včas začnou podávat léky, upraví se krmení či se problém řeší chirurgicky, Vašemu zvířeti se výrazně zkvalitní a prodlouží život.

Dostatečná prevence je vždy lepší než řešení akutních zdravotních obtíží.


V rámci preventivního vyšetření psů a koček Vám nabízíme tyto "balíčky":

1. klinické vyšetření, sonografické vyšetření břicha, laboratorní rozbor krve a moči - 950,-Kč

2. klinické vyšetření, sonografické vyšetření břicha, laboratorní rozbor krve a moči, rentgen hrudníku - 1.290,-Kč

3. klinické vyšetření, sonografické vyšetření břicha, laboratorní rozbor krve a moči, rentgen hrudníku, změření hladiny tyroxinu (hormon štítné žlázy) - 1.690,-Kč

Ke všem balíčkům je u geriatrických pacientů vhodné doměřit marker časného selhání ledvin SDMA v ceně 680,-Kč

Na vyšetření je potřeba se předem objednat (telefonicky, emailem) a přinést vzorek moči (2-3ml).

Výsledky vyšetření a následná doporučení Vám budou sdělena přibližně za 30 minut, hladina tyroxinu pak následující pracovní den.

V ceně balíčků nejsou zahrnuta doplňková vyšetření jako např. vyšetření trusu, cytologické vyšetření, rozšířené laboratorní vyšetření, EKG.

V návaznosti na geriatrické vyšetření Vám pak bude poskytnuta 10% sleva na další doporučené ošetření (chirurgie, odstranění zubního kamene,…)