Preventivní program pro psy a kočky


Minimálně 2 krát ročně by mělo být starší zvíře preventivně vyšetřeno. U psů je doporučeno geriatrické vyšetření od věku 8 let, u velkých plemen psů již od 5 let a u koček od 8-9 let.Toto vyšetření lze ale provést i u mladších zvířat.

Během vyšetření se pacient důkladně klinicky vyšetří (adspekce,palpace, auskultace). Laboratorně se vyšetří krev a moč. Mezitím se provede rentgen hrudníku a případně i sonografické vyšetření dutiny břišní.

Vyšetřením se může včas odhalit skrytě probíhající onemocnění jater,ledvin, hormonální porucha (onemocnění štítné žlázy,cukrovka, onemocnění nadledvinek), srdeční selhávání, nádorové onemocnění a jiné zdravotní problémy. Pokud se včas začnou podávat léky, upraví se krmení či se problém řeší chirurgicky, Vašemu zvířeti se může zkvalitnit a prodloužit život.


V rámci preventivního vyšetření starších psů a koček Vám nabízíme tyto "balíčky":Balíček  1

Balíček  2

Balíček  3

klinické vyšetření

vyšetření krve*

vyšetření moči **

RTG hrudníku

-

USG břicha

-

-

standardní  cena

1.500,-

1.850,-

2.700,-

cena v balíčku

1.000,-

1.450.-

1.850,-


*krevní obraz + biochemie (močovina, kreatinin, fosfor, ALP, ALT, glukóza,celková bílkovina, albumin, cholesterol)

**diagnostický proužek Hexaphan, hustota moči refraktometrem, mikroskopicky močový sediment


V rámci jednotlivých balíčků je možno si nechat změřit hladiny tyroxinu, minerálních látek, SDMA, žlučových kyselin se slevou 10% z běžné ceny.Na vyšetření je potřeba se předem objednat (telefonicky, e-mailem)a přinést vzorek čerstvé moči (2-3 ml).


Výsledky vyšetření a následná doporučení Vám budou sdělena do 30 minut, hladina tyroxinu, či jiných doplňkových vyšetření v následujících dnech.


V ceně balíčků nejsou zahrnuta doplňková vyšetření jako např.vyšetření trusu, cytologické (mikroskopické) vyšetření,rozšířené laboratorní vyšetření, EKG jejichž cena je uvedena v ceníku, nebo Vám bude sdělena.


V návaznosti na preventivní vyšetření Vám pak bude poskytnuta 10%sleva na další doporučená ošetření (chirurgie, odstranění zubního kamene,…)